• Realizacja projektu w roku szkolnym 2011/2012

• I. Wizyta dzieci przedszkolnych w Zespole Szkół Specjalnych – udział w uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 10.11.2011r. Dzieci z grupy Pszczółek zostały zaproszone przez uczniów z ZSS na uroczystość z okazji Narodowego Świętą Niepodległości. Przygotowane przez starszych kolegów przedstawienie zrobiło na przedszkolakach niezapomniane wrażenie.

II. Udział kolegów z Zespołu Szkół Specjalnych w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia

25 listopada każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza placówka od lat obchodzi to wesołe święto. W tym roku zaprosiliśmy kolegów z ZSS. Dzieci wspólnie bawiły się, brały udział w ciekawych konkursach ruchowych i plastycznych oraz sprawdzały swoją wiedzę o misiach. Każdy w tym dniu przybył do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.

III. Wspólne zabawy z kolegami z ZSS na terenie przedszkola w trakcie wieczoru wróżb andrzejkowych.

IV. Promocja w mediach - artykuł w Gazecie Wrocławskiej dotyczący realizacji projektu w naszej placówce - 2 grudnia 2011r.

V. Mini koncert niewidomej wokalistki z Kamiennej Góry p. Anny Głuchowskiej.

A. Głuchowska to kamiennogórzanka. Jest osobą niewidomą. Jej hobby to śpiew. Właśnie prezentacja kilku piosenek była pretekstem do spotkania zorganizowanego w przeddzień Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Pani Ania bardzo chętnie skorzystała z naszego zaproszenia. Śpiewanie dla dzieci sprawiło jej wiele radości i jak sama mówiła była szczęśliwa, ze mogła dać dzieciom choćby cząstkę siebie. Przedszkolaki wysłuchały wesołych piosenek z zadowoleniem, a spotkanie z ciekawą osobą, która jest niewidoma, dało im mozliwość zastanowienia się nad życiem takiej osoby. Zachęcałyśmy dzieci do refleksji poprzez np. prośbę o wymyslenie w jaki sposób podziekować p. Ani i jaki dać upominek, żeby sprawił jej radość.

Podczas spotkania gość zaprezentował dzieciom książkę napisaną alfabetem Braille. Dzieci wysłuchały również informacji o sposobie korzystania z tej metody pisania.

dni.2011r. Dzieci z

Niespodzianką dla gościa była recytacja pieknego wiersza oraz czekoladki.

VI. Udział przedszkola w konferencji organizowanej przez Starosto Powiatowe z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

10 grudnia 2011r. w Muzeum Tkactwa w kamiennej Górze odbyła się  konferencja organizowana przez starostwo z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Konferencja zorganizowana została po raz trzeci.

W tym roku odbyła się pod hasłem "Opieka i edukacja dzieci niepełnosprawnych – teraźniejszość i przyszłość...".

Konferencja rozpoczęła się od występów dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 i Zespołu Szkół Specjalnych. Grupa dzieci z naszego przedszkola pod opieką p. Marii Hypś wspólnie z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych  zaspiewała piosenkę, a przedszkolaki wyrecytowały wspaniały wierszyk :

Uczestncy konferencji zapoznali się min. z prezentacją projektu "Razem w pełni sprawni" i jego realizacją w naszej placówce. Przezntację przygotowała i przeprowadziła dyrektor przedszkola p. Beata lompart - Mika.

VII. Bal Karnawałowy

W styczniu 2012r. odbył się w naszym przedszkolu tradycyjny wielki bal karnawałowy. Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby zabrakło na nim naszych kolegów z Zespołu Szkół Specjalnych.  Wszyscy przebraliśmy się we wspaniałe stroje, a wesoła zabawa przy muzyce na żywo, konkursy ze słodkimi nagrodami i radosna atmosfera pozwoliła na przeżycie wielu niezapomnianych chwil. Bawiliśmy się razem i było naprawdę super!!!

VIII. Udział dzieci z naszego przedszkola w Festynie rodzinnym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych

21.03.2012 r. grupa dzieci z naszego przedszkola pod opieka p. Marii Hypś oraz p. dyrektor Beata Lompart - Miki wzięła udziałw w tradycyjnym Festynie Rodzinnym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych. Wspólna zabawa rozpoczęła się od wiosennej parady Marzann i wyboru jej miss. Następnie wsztskie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli  w zawodach sportowych. Drużyny składały się z dzieci z przedszkola, szkoły i rodziców. Była to wspaniała zabawa bez barier! Wszyscy zasłużyli na owocowe nagrody.

Realizacja projektu w naszym przedszkolu została doceniona przez organizatorów.

Przedszkole otrzymało wyróżnienie w postaci zamieszczenia sprawoazania z realizacji projektu w dwujęzycznej publikacji.

Doświadczenia zdobyte przez nauczycieli oraz wpływ realizacji na środowisko lokalne został przedstawiony przez p. dyrektor Beatę Lompart - Mikę podczas seminarium ,,Partycypacja i edukacja - badania w działaniu jako element edukacji  obywatelskiej"

Dyplom_Razem.pdf