• GRYPA 5 ODKRYWCY

• W ramach projektu "Radosna edukacja w kamiennogórskich przedszkolach" w grupie "Odkrywcy" realizowane są zajęcia plasyczne pod hasłem "ODKRYWAMY PLASTYCZNE ZAKAMARKI"

Inspiracją do wyboru tego typu zajęć były zaobserwowane przez mnie czynniki:

-obecność dużego grona dzieci o dużym spektrum zainteresowań, w tym plastycznych;

-potrzeba poszerzenia i urozmaiceniazajęć dla dzieci o nowe, specjalistyczne techniki artystyczne

-moje własne zamiłowanie do działań plastycznych.

Zatem głównym założeniem zajęć "Odkrywamy plastyczne zakamarki" jest wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka, rozwijanie i wspomaganie jego zdolności zgodnie z jego potencjałem i możliwościami.

Program pracy opiera się o założenia podstawy programowej i rozszerzony jest o treści różnorodnych działań praktycznych (poprzez wykorzystanie wzbogaconych technik plastycznych, rzadko stosowanych na co dzień w przedszkolu- malowanie na ceramice, malowanie "rosnącą" farbą, malowanie akrylami, modelowanie z masy porcelanowej, szerokie wykorzystanie materiałów z recyklingu itp.)

Głównym celem zajęć jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka w zakresie:

-jego wrodzonych mozliwości twórczych,

-poznawania i wyrażania siebie w formie ekspresji plastycznej,

-kształtowanie twórczej postawy,

-budowanie zainteresowań plastyką, sztuką,

-uwrażliwianie na piękno.

W środę 3 marca tworzyliśmy barwne wiosenne zajączki techniką rysowania suchymi pastelami na czarnym tle z użyciem szablonu będącego sylwetą zajączka.

Kolejne zajęcia: malowanie na podkładzie z suchego kleju:

30 kwietnia "Solne motyle"- malowanie na soli:

5 maja "Pszczółki " z wytłoczek od jajek i kreaywnych drucików:

12 maja "Gałązka bzu" z popcornu:

19 maja 'Serduszka dla mam" z masy solnej:

26 maja "Upominek dla tatusia"- malowanie na podkładzie z kaszy:

2 czerwca 2021 "Bukiet liści"- technika frotage

9 czerwca 2021 "Zaglówka"- konstruowanie z papierowych tacek i kolorowego papieru

16 czerwca 2021 "Krab"  techniką papermache

23 czerwca 2021 "Kotek"- praca z wykorzystanem tekturowych talerzyków