• Informacje o projekcie

• INFORMACJE O PROJEKCIE

Tytuł projektu: Radosna edukacja w kamiennogórskich przedszkolach.

Nr konkursu: RPDS.10.01.01-IZ.00-02-362/19

Oś Priorytetowa: 10 Edukacja

Działanie: 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości

edukacji przedszkolnej; Poddziałanie: 10.1.4 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – ZIT AW

Całkowita wartość projektu: 1 012 636,87 zł

Kwota dofinansowania: 859 759,37 zł

Okres realizacji projektu: od 2020-10-01 do 2021-12-31

Cel projektu to „Zwiększenie szans edukacyjnych 430 dzieci (230 K,200 M) w wieku 3-6 lat, poprzez dostosowanie istniejących miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami (15) w Przedszkolach Publicznych Nr 1, 2 i 3 w Kamiennej Górze, realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych i specjalistycznych oraz nabycie dodatkowych kompetencji przez 34 n-lki w okresie od X 2020 roku do XII 2021 r.” Projekt odpowiada na zdiagnozowane problemy w zakresie dostosowania miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, braku możliwości zapewnienia dzieciom dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w zakresie wykraczającym poza podstawę programową, pojawiające się trudności w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieciom ze stwierdzonymi deficytami rozwojowymi, zapewnienia wysokiej jakości procesu edukacyjnego oraz rozwój kompetencji nauczycielek. Grupę docelową projektu stanowią dzieci z w/w przedszkoli oraz ich kadra pedagogiczna.

Zakres zadaniowy projektu obejmuje:

1. Dostosowanie 15 istniejących miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w Przedszkolach Publicznych nr 1, 2 i 3.

2. Objęcie wsparciem w zakresie dodatkowych zajęć edukacyjnych i specjalistycznych 430 dzieci uczęszczających do przedszkoli, w tym objęcie wsparciem w zakresie pomocy

psychologiczno-pedagogicznej 320 dzieci z deficytami rozwojowymi, objęcie zajęciami indywidualnymi 8 dzieci z niepełnosprawnościami.

3. Zakup środków i pomocy dydaktycznych.

4. Organizację doskonalenia zawodowego nauczycielek przedszkoli.

W wyniku jego realizacji znaczącej poprawie ulegnie jakość świadczonych usług wychowania przedszkolnego oraz w rezultacie zostanie dostosowanych 15 istniejących

miejsc w PP1, 2 i 3 do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, 430 dzieci zostanie objętych wsparciem, w tym wsparciem w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i indywidualnym, przedszkola zostaną doposażone w nowoczesne środki i pomoce dydaktyczne oraz 34 nauczycielki podniosą swoje kompetencje zawodowe.

Izabela Przyk