• Zajęcia artystyczne

• Warsztaty artystyczne w ramach projektu
          „Radosna edukacja w kamiennogórskich przedszkolach”

Projekt zakłada, że w każdym z nas kryje się potencjał kreatywności. Płeć i wiek nie ma znaczenia. Każdy może rozwinąć swoją wrażliwość, każdy z nas jest inny i inaczej patrzy na świat. Brakuje nam czasem odwagi, by to wszystko w jakiś sposób wyrazić. Nie mamy świadomości, że to jest największa wartość w sztuce. Boimy się otworzyć, boimy się niezrozumienia. Boimy się usłyszeć swój własny głos. Nie trzeba mieć specjalnego talentu, żeby działać twórczo. Trzeba tylko bezwarunkowo chcieć i myśleć. Sztuką jest słyszeć swój głos i podążać za nim. Sztuką jest słyszeć głosy innych. Sztuką jest być uważnym obserwatorem natury.

Projekt uwzględnia pracę w zespole, która daje wsparcie mniej odważnym i pomaga nawiązywać bliższe i trwalsze relacje rówieśnicze. Gdy tworzymy w grupie, obserwujemy siebie i swoje działania, jesteśmy dla siebie wzajemną inspiracją i wsparciem. Czerpiemy od siebie wzajemnie.
          Warsztaty to intensywna praca twórcza przez okres 3 miesięcy. Zajęcia będą prowadzone codziennie. Poznamy różne techniki: rysunek, malarstwo akrylowe, malarstwo akwarelowe, temperowe, malarstwo na szkle, malarstwo na tkaninie), decoupage, ceramikę i techniki jej zdobienia, mozaikę szklaną, mozaikę ceramiczną, kolaż, linoryt, monotypię, rzeźbę (ceramika, drewno), pozłotnictwo, witraż, szablony.

Uczestnik warsztatów nie tylko zdobędzie umiejętności praktyczne, ale przede wszystkim zyska odwagę, żeby pokazać siebie i swój proces twórczy. Warsztaty mają uświadomić, że największą wartością dzieła jest autorski projekt, wolny od schematów. Warsztaty mają zdecydowanie poprawić sprawność manualną dzieci,  motorykę małą. Motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi wykształcać i doskonalić motorykę małą. Jest ona szczególnie ważna dla dzieci rozpoczynających naukę pisania. Zajęcia pomogą rozbudzić kreatywność, uświadomić podstawowe zasady kompozycji, pomóc odnaleźć inspirację w otaczającym świecie.

Tak nam minął wrzesień... odlotowo!

Październik w doskonałej formie i kolorze

Listopad miesiąc ponury z natury u nas kreatywny, pozytywny i ze wszech miar aktywny

Grudzeń to zdecydowanie najbardziej pracowity miesiąc. W końcu Święta wyzwalają w nas mnóstwo radości i pozytywnej energii. Podziwiajcie!!!

Ciekawe, co zima nam przyniesie...