• Informacja dyrektora w sprawie harmonogramu zapisów do przedszkola na rok szkolny 2024/2025

• Informacja dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 w sprawie harmonogramu zapisów do przedszkola na rok szkolny 2024/2025

W sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów.

Na podstawie Zarządzenia Nr 14/2024 Burmistrza Miasta Kamienna Góra z dnia 16 stycznia 2024r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postepowaniu rekrutacyjnym oraz w postepowaniu uzupełniającym do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę miejską Kamienna Góra na rok szkolny 2024/2025r. ustala się terminy postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamiennej Górze na rok szkolny 2024/2025.

Lp.

Etap rekrutacji / Rodzaj czynności

I.

KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

1.

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola.

UWAGA: deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego dostępne na stronie przedszkola oraz w przedszkolu należy dostarczać:

1. Drogą elektroniczną bezpośrednio na skrzynkę mailową przedszkola –

2. Pocztą tradycyjną ( decyduje data wpływu do przedszkola);

3.  Osobiście w czasie przyprowadzania/odbierania dziecka z przedszkola

Od dnia 5.02.2024r.  do dnia 16.02.2024r.

II.

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE

1.

Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z załącznikami.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego !!!

Zapisów należy dokonywać na stronie:

Od dnia 4.03.2024 godz. 9.00 do dnia 22.03.2024 r. godz. 15.00

2.

Weryfikacja prze komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola.

Do dnia 5.04.2024r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – na stronie www przedszkola, w zakładce „Zapisy do przedszkola” oraz na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

Do dnia 12.04.2024r. godz. 15.00

4.

Potwierdzenie przez rodziców woli zapisu dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

Uwaga!

Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola można dokonywać w następujący sposób:

1. poprzez system elektronicznego naboru -  podpisem kwalifikowanym

2. poprzez system elektronicznego naboru- przesyłając skan oświadczenia o potwierdzeniu woli

3. poprzez pocztę e-mail: przedszkole_pp2kg@umkg.pl - przesyłając skan oświadczenia o potwierdzeniu woli

4. drukując oświadczenie o potwierdzeniu woli i dostarczenie go do przedszkola

Od dnia 15.04.2024r. godz. 9.00 do dnia 25.04.2024r. godz. 15.00

5.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Do dnia 30.04.2024r.godz.15.00

6.

Uruchomienie procedury odwoławczej

Dnia 30.04.2024r.

7.

Składanie wniosków do Komisji Rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

Wnioski należy składać:

1. Drogą elektroniczną bezpośrednio na skrzynkę mailową przedszkola – przedszkole_pp2kg@umkg.pl ;

3.    Osobiście do przedszkola;

Do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

8.

Przygotowanie i wydanie przez Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej uzasadnienia odmowy przyjęcia. Uzasadnienie będzie dostarczane w formie elektronicznej na podany adres mailowy lub poczta tradycyjną.

Do 5 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

9.

Złożenie do Dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.

Odwołanie należy złożyć:

1. Drogą elektroniczną bezpośrednio na skrzynkę mailową dyrektora –  dyrektor_pp2kg@umkg.pl

Do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

10.

Rozstrzygnięcie przez Dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia. Informacja będzie podana w sposób elektroniczny na podany adres mailowy lub pocztą tradycyjną.

Do 7 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

III.

POSTĘPOWANEI UZUPEŁNIAJĄCE

w przypadku wolnych miejsc dla:

-  dzieci zamieszkałych w Gminie Miejskiej Kamienna Góra

- dla dzieci zamieszkałych poza Gminą Miejską Kamienna Góra

- w przypadku braku możliwości wyłonienia kandydatów postępowaniu podstawowym

1.

Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z załącznikami.

Od dnia 13.05.2024r. godz. 9.00 do dnia 17.05.2024r. godz. 15.00

2.

Weryfikacja wniosków.

Do dnia 24.05.2024r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Do dnia 31.05.2024. godz. 15.00

4.

Od dnia 3.06.2024r. godz. 9.00 do dnia 7.06. 2024r.godz. 15.00

5.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Do dnia 13.06.2024r. od godz. 15.00

6.