Przedszkole Publiczne nr 2

Warunki lokalowe

Przedszkole Publiczne nr 2

WARUNKI LOKALOWE

Przedszkole Publiczne Nr 2 mieści się w kompleksie przedwojennych budynków przy Centrum Kultury w centrum miasta. Jest korzystnie usytuowane z dala od ciągów komunikacyjnych – wejście do przedszkola znajduje się od strony wewnętrznego placu.

Placówka zajmuje pomieszczenia na dwóch kondygnacjach budynku wraz z pomieszczeniami magazynowymi znajdującymi się na parterze.

Na pierwszym piętrze znajdują się trzy sale zabaw, dwie szatnie, kuchnia wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, jadalnia, kancelaria, gabinet logopedyczny pomieszczenie biurowe, toaleta i łazienka dla dzieci i personelu.

Na drugim piętrze znajduje się sześć sal zabaw, szatnia, toaleta i łazienka dla dzieci i personelu, sala telewizyjna,  oraz sala gimnastyczna.

Łazienki i toalety znajdują się po jednej na każdym piętrze.

Wszystkie pomieszczenia zostały wyremontowane i zmodernizowane w ostatnich latach. Sale posiadają nowoczesne wyposażenie min. w nowe stoliki i krzesełka zgodne z PN, nowe mebelki, oświetlenie zgodnie z normami. Wymienione zostały wszystkie okna i drzwi.

Bardzo dużą atrakcja dla dzieci jest przestronna sala do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Jest ona wyposażona w duży suchy basen, ściankę wspinaczkową, drewniany zestaw przyrządów do ćw. gimnastycznych, klocki rehabilitacyjne, drabinki, pianino i drobny sprzęt rozwijający rozwój fizyczny dzieci, w tym zestaw do siatkówki, koszykówki, piłki, równoważnie, motorki, huśtawki, chusty animacyjne i tunele Klanzy, mini fitness - bieżnie i stepery itp.

Wszystkie sale 6-cio latków /4/ wraz z gabinetem logopedycznym wyposażone są w komputery z oprogramowaniem multimedialnym wspierającym wczesną edukację oraz specjalistycznym do zajęć logopedycznych. Przedszkole wyposażone jest w tablicę multimedialną wraz z komputerem, rzutnikiem i wizualizerem do wykorzystania w trakcie zajęć z dziećmi.

Każda sala wyposażona jest w:

·        radiomagnetofon z odtwarzaczem CD oraz podręczną płytotekę

·        tematyczne kąciki zabaw np. kuchnie, mebelki, majsterkowicza, domki, wózki dla lalek itp.

·        tablice zjawisk pogodowych

·        zegary dydaktyczne

·        tablice magnetyczne suchościerlane, tablice korkowe

·        klocki manipulacyjne plastykowe, drewniane, magnetyczne

·      plansze dydaktyczne – tematyczne do realizacji tematów kompleksowych np. pory roku, zawody, bezpieczeństwo, środowisko społeczno – przyrodnicze,    proekologiczne,  mapy Polski, Europy, świata, puzzle dydaktyczne.

·         puzzle, układanki, gry, wyszywanki, mozaiki itp.

·       biblioteczki dla dzieci wraz z książeczkami dobranymi wiekowo i tematycznie

·         tablice informacyjne dla rodziców

Placówka wyposażona jest także w telewizor LDC 40calowy, video, odtwarzacz CD, sprzęt nagłośnieniowy z mikrofonami bezprzewodowymi, kserokopiarkę, kamerę cyfrową. Pomieszczenia biurowe wyposażone są w komputery wraz z oprzyrządowaniem i specjalistycznym oprogramowaniem.

Przedszkole posiada podręczną biblioteczkę dla nauczycieli z czasopismami i nowościami wydawniczymi. Prenumerowane są następujące czasopisma: Wychowanie w przedszkolu, Bliżej przedszkola, Monitor Prawny Dyrektora Przedszkola.

Przedszkole posiada interaktywna stronę internetową na której znajdują się podstawowe informacje o placówce, aktualne informacje dla rodziców, galeria zdjęć przedszkolnych itp.

Korzystnie usytuowany plac zabaw położony jest z dala od ruchliwych dróg. Posiada nowoczesny sprzęt zgodny z PN oraz zapewniający pełne bezpieczeństwo dzieciom. Na placu znajduje się:

·        - piaskownica

·        - huśtawki

·        - bujaczki sprężynowe

·        - drewniany zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią

·        - drabinka pozioma

·        - huśtawka ważka

·        - równoważnia

·        - platforma z kierownicą

-        - karuzela

- drewniany zestaw zabawowy z przeplotnią

- drewniany pociąg

- drewniane autko

W ogrodzie dzięki zaangażowaniu rodziców i sponsoringowi firmy Toyota zorganizowano ogródek ekologiczny pod nazwą Wesołe Roślinki. W tym miejscu wszystkie dzieci  mogą uprawiać roślny ozdobne, obserwować wzrost rośliń, wykonywać prace ogrodnicze. Taka dzialalność pozwala na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych, doskonalenie umiejętności, uczy szanowania pracy swojej i innych i doceniania jej znaczenia w życiu.